Haber

Lütfü Savaş: Korkmuyoruz, tereddüt etmiyoruz ve mücadelemiz devam ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan personele yönelik “Sürekli İşçi Ek Zam Protokolü” imza töreni düzenlendi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, törene katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat depreminin ardından binlerce işçinin ailelerini kaybetmelerine rağmen kriz merkezinde toplanıp gece gündüz çalıştıklarını belirtti. sevdiklerinize.

Hatay’ın zor günleri tüm renkleriyle aşacağını vurgulayan Savaş, “Dinlenmek için yola çıkanlar asla yorulmaz. Bu anlayışla birlikte yolumuza devam ediyoruz. Geçen yıl her şeyi hak ettin. “Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefat etmeden önce Hatay’ı şahsi meselesi sayıyordu. “Biz de Hatay’ımıza sahip çıktık, sahip çıkmaya da devam edeceğiz” diyen Savaş, “Sizin neler yaşadığınızı biliyorum. Gelecekte de şehrimizi sizlerle birlikte korumaya devam edeceğiz. pırlanta gibi atalarımızın yadigarıdır ve onu kimseye vermeyiz. 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. Şehrimizi kimsenin eline bırakmayacağız. Haklı davamızı bırakıp ağlarsak kimse paylaşmaz. Korkmuyoruz, tereddüt etmiyoruz ve mücadelemiz devam ediyor, “Hepiniz ile birlikte şehrimizi ayağa kaldıracağız” dedi.

Daha sonra işçi maaşlarındaki artış oranını anlatan Savaş, “Hayatın ve enflasyonun kurallarını biliyoruz. Hatay yıkıldıktan sonra belediyemizin ve HATSU’nun gelirleri yüzde 40 düştü. Harcamalarımız çok arttı. Maaşlarınızı Haziran ayında tekrar görüşeceğiz. Ocak ayından bu yana hükümetin size verdiği fiyat 17 bin 2 lira. Sendikamızla anlaşmamız enflasyon oranı üzerindeydi. Hükümetin enflasyon oranıyla karşılaştırıldığında bu oran 64,77. Bekar kardeşlerimizin aldığı para 23 bin 558 lira. Bütün imkanlarımızı zorladık. Artış oranını yüzde 64,77’den yüzde 82,5’e çıkardık. “En düşük maaş şu anda 25 bin 524 lira” dedi.

(HABER MERKEZİ)

cobanlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu