Haber

Savcı Uyuşturucu Baronu Çıktı: 48 Yıla Kadar Hapis İstendi

Konya’da görevli Savcı OY, uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklanarak HSK tarafından açığa alındı. İddianamede eski savcı OY için 48 yıla kadar hapis cezası istendi.

Örgütün lideri savcıydı.

Konya merkezli Uyuşturucu ticareti’Soruşturmalar kapsamında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından görevden uzaklaştırılan Cumhuriyet Savcısı OY’nin de aralarında bulunduğu 10’u tutuklu 21 sanık hakkında dava açıldı.

Üç operasyonda 43 kilo 600 gram eroin ele geçirilen OY ve 4 polis memurunun da aralarında bulunduğu 21 sanık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Adana Cumhuriyet Savcısı OY’nin ‘örgüt lideri’ olduğu ve 7 ayrı ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ kabahatine karıştığı, 43 3’ünde kilo 600 gram eroin ele geçirildi. sorumlu olduğu belirtildi.

Bütün para alındı

Örgüt içinde hiyerarşik bir yapının olduğu ve OY’nin diğer sanıklar CK, SK ve polis CA ile temas halinde olduğu belirtilen iddianamede şu tespitlere yer verildi:

Doğu illerinden önce Adana ve Mersin’e CK’nın ayarladığı öncü ve kuryelerle, yine bu kişilerle zaman zaman özel araçla seyahat eden örgüt başkanı CK aracılığıyla, örgüt başkanı CK aracılığıyla Kurumun, Konya’ya nakledilmek üzere, bu illerden Konya’ya sevk ettirerek Konya’da uyuşturucu maddenin dağıtımından sorumlu BT ve GT’ye teslim ettiği belirlendi.

İddianamede, sevk edilen ilaçların paralarının toplanıp OY’ye teslim edilmesi aşamasında banka hesaplarının kullanılmadığı, paranın elden alındığı veya örgüt üyesi olmayan kişilere aktarıldığı belirtilerek, aracı transfer etmişlerdi.

Davalı OY ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’‘ ve ‘ uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin ticareti veya tedariki‘Suçlarından 48 yıla kadar, diğer 20 sanık’ uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin ticareti veya tedariki‘ ve ‘ Suç işlemek kastıyla kurulmuş bir örgüte üye olmakİddianamede suçlardan 19 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu