Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay depremzedeleri ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eşi Hümeyra Şahin Oktay ile birlikte 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin 248. saatinde enkazdan kurtarılan 16 yaşındaki Aleyna Ölmez ve ailesini ziyaret etti. Yürümeye başlayan Aleyna, Oktay çiftini ayakta selamladı ve sevinçle karşılandı.

Oktay çifti, Başhekim Prof.Dr. Dr. Tanıl Kendirli’den bilgi aldı. Annesini, babasını ve ağabeyini şokta kaybeden Aleyna’ya başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Oktay, “Aleyna Türkiye’yi sevindirdi. Cumhurbaşkanımız Aleyna’nın sağlık durumunu çok yakından takip ediyor.” Ankara’daki evinde kendisini ayakta karşılayarak yürümeye başlayan ve ileride psikolog olmak istediğini belirten Aleyna’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, üniversite kontenjanlarının artırıldığını hatırlattı.

Yıkılan binadan atlayarak enkazdan kurtulan Aleyna ve 13 yaşındaki ağabeyi Kıvanç ile yakından ilgilenen Oktay, bir süre sohbet etti. Oktay, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Aleyna bizi iki kez sevindirdi. İlki 248 saatte enkazdan çıkarıldı. Türkiye’yi heyecanlandırdı. Birlikte hem sevindik hem ağladık. Yoğun tedavi altındaydı. Aleyna inandı, ” çok şükür yürüdü.Bu hepimizi mutlu etti.Beni aşırı mutlu etti.Şimdi hep birlikte ayağa kalkıyoruz.Her şeyiyle ayağa kalkan Aleyna’nın deprem bölgesinde ayağa kalkması sembolle ilgili.Son derece sağlıklı ve heyecanlı. Aleyna şimdi üniversitenin, geleceğin hesaplarını yapıyor” dedi.

Hemşire olan Güler Duman Teyze de devletin kendilerini hiç rahat bırakmadığını kaydetti. Aleyna ve ailesinin Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak ziyaret edeceği bildirildi. Ziyarette Oktay çiftine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar eşlik etti. – ANKARA

altintas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu